#

ARAŞTIRMACI EKİBİMİZ VE

TECRÜBEMİZLE SİZE 

SUNDUKLARIMIZ 

HİZMETLER

KURUMSAL WEB UYGULAMALARI

Web Sitesi, CRM veya ERP çözümleri

Kurumunuz için web sitesi ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde analiz ediyor, CMS (içerik yönetim sistemi) yapımızla hızlı, esnek, uygun maliyetli çözümler sunuyoruz. Proje Yöneticilerimizin analiziyle birlikte maliyet kalemlerini ihtiyaca göre raporlayıp en uygun siteye ulaşmanızı amaçlıyoruz. 

Web sitenizi daha efektif kullanmak istediğinizde CRM ve ERP yapılarına dönüştürerek tüm işinizi web siteniz üzerinden yönetimini sağlanabilmektedir. Yetkilendirme tabanlı dinamik yapılarımız tüm çalışanlarınız işlerini web üzerinden takip etmesini sağlamaktadır. İstediğiniz veriler ise anında web sitenizde son kullanıcı ile paylaşılabilir. 

Neden Web Uygulamaları?

Uygulama geliştirmek için farklı yapılar bulunsada bunların en avantajlısı web uygulamalarıdır. Web uygulamalarının öne çımasının temel sebebi platform bağımsızlığı ve dağıtım kolaylığıdır. 

Platform bağımsızlığı uygulamanızın donanımı veya işletim sisteminden bağımsızlığı demektir. Yani uygulamayı ister Apple Telefonunuzdan ister Android telefonunuzdan, istersenizde masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızdan hiç bir ek işlem yapmadan kullanabilirsiniz. Sisteminizde yüklü web tarayıcınızda web sitesi adresini yazmanız yeterlidir.

 Dağıtım kolaylığı, uygulamanızı kullanacak kişiye iletme, kurma, ve güncellemelerin gönderiminin kolaylığıdır. Web uygulamalarında kullanıcıların hiçbir kurulum yapması gerekmez. Aynı şekilde yapılacak güncellemelerde doğrudan kullanıcıya ulaşır ek bir işlem veya kullanıcının yetkisi gerekmez. 

Diğer bir çok noktada avantajlı olan web uygulamaları, internet olduğu sürece yazılımın merkezi konumunu koruyacaktır.

MOBİL UYGULAMALAR

iOS veya Anroid uygulama taleplerinizde size özel çözümler sunuyoruz.

Mobil uygulamalar, cep telefonlarının gelişmesiyle birçok işlevi yapabilir duruma geldiler. Mobil uygulama fikirleri de artık hayatımızın bir parçası.

Mobil uygulama ihtiyaçlarınızda tasarımdan, native kodlamaya tüm süreçlerinizi yönetiyor, size sadece uygulamanın istatistiklerini incelemeyi bırakıyoruz. Uygulamanızın kullancağı web servisleri veya entegrasyonları da geliştirmekteyiz. Böylece bir çok yazılım firması veya yazılımcıyla değil sadece tek firma üzerinden geliştirme yapılabilmekte olası zaman ve maliyet kayıplarının önüne geçmeyi amaçlamaktayız.

Neden Mobil Uygulama?

Mobil uygulamalar cep telefonu ve tablet kullanım oranlarının artmasıyla önemli hale geldi. Özellikle native uygulamaların diğer uygulamalar göre performans ve donanım avantajı mevcuttur.

Performans bir uygulamanın en önemli özelliğidir. Kullanıcılar tarafından problemsiz ve hızlı uygulamalar daha fazla talep görmekte, geri bildirimler olumlu olmaktadır. Native uygulamalar performans olarak doğrudan işletim sistemiyle entegre çalıştığından en hızlı çalışan uygulamalardır.

Mobil uygulamalar ayrıca üzerindeki; kamera, mikrofon, nfc, gps gibi donanımlarla kullanıcılarla daha fazla etkileşim izni vermektedir. Yetkisel olarak kullanılabilen bu özellikler mobil uygulamanın avantajlarını öne çıkarmaktadır.

BACKEND KODLAMA

Daha önce yazdırılan, kaynak kodlarına sahip olduğunuz projelerin backend kodlamasını bize teslim edebilir, destek ekibimizle geliştirmeye kaldığınız yerden devam edebiliriz. 

Ayrıca proje geliştirme ekiplerinize destek istediğinizde deneyimli ekibimiz backend kodlamada projelerinize destek olabilecektir. Backend kodlama talep ettiğiniz projelerde iş tanımları veya dokümantasyonlar yapılmış olması en önemli önceliğimizdir. 

Backend kodlamada ücretlendirme nasıl yapılır?

İş tanımı ve dokümantasyon tarafımıza iletildiğinde iş ile ilgili detaylı yol haritası analiz ekibimiz tarafından çıkarılacak size proje süresi ve adam/saat ücreti teklifi verilecektir. 

Faturalandırma iş sürecine göre haftalık veya aylık yapılacaktır. Ayrıca tarafınıza yapılan işle ilgili süreç raporlaması iletilecektir. 

FRONTEND KODLAMA

Frontend, tasarım ile yazılım (backend) arasındaki ara işlemdir. Tasarımcının oluşturduğu görsel dizaynı web tarayıcılarının anlayacağı HTML, CSS ve JS dillerinde kodlanmasını içermektedir. Tasarımlar ister bünyemizde yapılsın isterse dış ajanslarda çalışılsın frontend kodlaması tarafımızdan yapılabilmektedir.

Frontend kodlamaya niye ihtiyaç duyuluyor? Direk yazılıma (backend) geçilebilir mi?

Günümüzde mobil cihazların webe girişiyle tasarım artık responsive (ekran boyutuna göre şekil değiştiren) özellik kazandı. Bu da tasarımların tek başına yeterli olmaması ve frontend geliştiricilere olan ihtiyacı arttırdı. Tasarımdan doğrudan yazılıma geçmek mümkün olmadığı gibi frontend kodlaması yapılmadan sitenin web tarayıcılarında görünmesi mümkün olmayacaktır.

PROJE YÖNETİMİ

Fikriniz varsa bunu gerçekleştirecek ekibimiz var. 

Proje fikrinizi hayata geçirmek için; analiz, tasarım, frontend ve backend konusundaki tecrübemizle tüm süreçlerini yönetiyoruz. Size özel proje yöneticimizle fikrinizi tartışabilir, geliştirebilir ve hayata geçtiğini adım adım takip edebilirsiniz. 

Niye Proje Yönetimine ihtiyaç duyarsınız?

Fikir ve kafada tasarlanan uygulama talepleri her zaman yazılıma uygun olmaz. Projelerin, gerek performans gerekse fiziki şartlardan (internet bağlantısı, kullanıcıların bilgisayar özellikleri, server altyapıları) dolayı yapılarının yazılım için uygun ve kullanışlı olması gerekmektedir. Çok mükemmel yazılımlar yüksek işlem gücü gerektirebileceğinden kullanıcılar tarafından yavaşlık veya donma problemlerinden dolayı kullanılmayabilir. Bu gibi durumların yaşanmaması için Proje Yöneticileri olması gereken optimum özellikleri ve ekstra özellikleri belirlemeli ve nelerin devre dışı bırakılması veya bırakılmaması konusunda yönlendirici olmalıdır. Ayrıca bütçe analizi ile bütçenizin en uygun şekilde kullanılması için projenin fazlara bölünmesi de önemlidir. Proje Yönetimi ile yüksek maliyetlere proje geliştirmekten öte amacımız en uygun süreçlerde en uygun bütçelere projenizin ortaya çıkmasını hedeflemek ve birlikte daha uzun süre çözüm ortağı olarak devam etmektir.

#

EN İYİ ÇÖZÜMLERİMİZ

İŞ ORTAKLARIMIZ