#

TECRÜBEMİZİ YAZILIMCILARLA 

PAYLAŞIYORUZ. 

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR

BLOG

C# 7 de Tuple Yapısı

C # 7.0 , tuple nesnesinin bir değer tipi gösterimi olan ValueTuple yapısını tanıttı . Dil ekibi, yeni bir sözdizimi ve birçok özellik (yapısöküm gibi) dahil olmak üzere bu değer tuple türü için pek çok iyi şey yaptı.

DEVAMINI OKU

Google'ın Anladığı Meta Etiketler

Meta etiketler, bir sayfanın içeriğini açıklayan metin parçacıklarıdır; Meta etiketler sayfada değil, yalnızca sayfanın kodunda görünür. Meta tag’lar HTML kodunun head bölümüne yerleştirilmiş bilgi etiketleridir. Meta etiketler, web yöneticilerinin arama motorlarına sitele...

DEVAMINI OKU

Xamarin Forms Dersleri – Giriş

Xamarin dersleri serimizin ilk yazısında, Xamarin Visual Studio eklentisi nasıl kurulur ve birkaç geliştirme temelleri hakkında yazacağım. Ben Visual Studio 2017 kullandığım için ona göre bir yazı olacaktır...

DEVAMINI OKU

CSS3 @media sorguları

Medya sorguları (responsive = duyarlı tasarım), CSS3'te tanıtılan bir CSS tekniğidir. Belirli koşul veya koşullar doğru ise CSS özelliklerinin bir veya birden fazla bloğunu değiştirmek için @media etiketi kullanılır.

DEVAMINI OKU

Domain Driven Design(DDD)

Alan Tahrikli Tasarım,Türkçe karşılığı anlamını çok karşılamasa da etki alanı güdümlü tasarım olarak adlandırabiliriz. DDD, uygulamayı gelişen bir modele bağlayarak karmaşık ihtiyaçları gidermek için yazılımsal bir yaklaşım olarak tanımlayabiliriz.

DEVAMINI OKU